Сублімату для туристів - в Термопакет або без?

Сублімату для туристів - в Термопакет або без?

Коли говорять про субліматів для туристів , то найчастіше мають на увазі страви, розфасовані в Термопакети. Це дійсно зручний варіант (заварювати кашу прямо в пакеті, не потрібно мити посуд) проте не єдиний. Адже можна фасувати сублімату в звичайний поліетилен. На фото вище показано,як виглядає одне і теж блюдо в двох різних упаковках. Розглянемо "за" і "проти" обох варіантів ...

Переваги Термопакет

  • Чи не потрібна додаткова посуд. І заварювати сублімату і їсти можна прямо з пакету
  • Після їжі не потрібно мити посуд, досить протерти ложку
  • Пакет з заваренной кашею можна майже герметично закрити і акуратно кудись транспортувати, щоб доїсти пізніше.
  • У використаний пакет зручно збирати сміття впродовж дня
  • При великому бажанні пакет можна сполоснути і використовувати повторно

Недоліки Термопакет

  • Вони займають багато місця.Термопакети приблизно в 2 рази об'ємніше, ніж звичайні
  • Вони важче. Правда всього на 8 грам. Але якщо ви зібралися в далеку дорогу і берете багато їжі, то ці 8 грам помножені на 60 (20 днів по 3 прийому їжі) перетворюються в помітні півкіло.
  • У холодному кліматі Термопакети всупереч назві досить швидко остигають і не завжди сублімату встигають нормально заваритися.
  • Деяким об'ємним страв (картопляне пюре!) Просто не вистачає місця всередині пакетів. Доводиться підливати окріп у міру з'їдання пюре і особливо ретельно вимішувати далекі кути.
  • Термопакети під впливом окропу можуть виділяти в їжу шкідливі речовини
  • Термопакети завдають більшої шкоди навколишньому середовищу. Просто тому що вони більші і містять більше пластика.

Переваги звичайної упаковки

  • Вона легше і компактніше Термопакет
  • субліматів в такій упаковці коштують дешевше
  • При наявності хорошої термопосуду сублімату нормально заварюються навіть при негативних температурах. Крім того їх зручно вимішувати і немає обмежень за обсягом.
  • Є з посуду зручніше і приємніше, ніж з пакета

Недоліки звичайної упаковки

  • Далеко не всі виробники субліматів пропонують такий варіант упаковки
  • Потрібна спеціальна термопосуду - велика термокружка, харчової термос або "кози"
  • Після їжі посуд треба мити

Особистий досвід

Я вже досить давно використовую сублімату в своїх подорожах і встиг добряче випробувати обидва способи упаковки і визначитися зі своїми уподобаннями. При наявності вибору (що буває далеко не завжди) я намагаюся брати в походи сублімату в звичайних пластикових пакетиках. Чому?

  • У мене є цілий арсенал термопосуду
  • Гаряча їжа подобається мені більше, ніж тепла
  • Не хочеться генерувати (і тягати потім в рюкзаку) зайвий сміття

Єдиний випадок, коли Термопакети виграють за очками це короткочасний цивілізований вояж. Коли їдеш в інше місто на пару днів і не впевнений, що буде час сходити в кафе і пообідати,то набагато простіше кинути в рюкзак два Термопакет і ложку, а не тягнути з собою ще й посуд.

Кирило Ясько, 18 грудня 2019 р

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com