Вирвалися…

Вирвалися…

🗓 2012 ↻ оновлено 2017

Враження про похід «Льод та каміння» у січні 2012 року

Чим ближче до новорічних свят, тим більше суперечливі почуття вони викликали. Так, можливість розірвати звичний робочий та дозвільний щотижневий ритм і перспектива десятиденного байдикування кликала і манила, але водночас міцно насторожувала. Перспектива «гості – в гості», дуже приваблива для звичайних вихідних, не здавалася такою цікавою для цілої декади і бачилася як замкнене коло, з якого немає виходу, а безсніжна московська зима лише посилювала ситуацію.
Пошуки альтернативи у середині грудня були схожі на мозковий штурм, але тривали недовго. Досвід активного відпочинку та навички роботи в Інтернеті зробили свою справу і ось вибір зроблено – Крим, Outdoor Ukraine, «Льод та каміння», 3-8 січня.

Дорога

Можна було б цю частину опустити, але виявилося, що не лише влітку, а й узимку дістатися з Москви та Сімферополь ціла історія. У вільному продажу є люксові квитки на потяг за 12 тисяч або на літак трохи дешевше. Тому, на початку були взяті квитки Москва-Білгород, Білгород-Сімферополь і лише за три до Нового року з'явилися квитки Москва-Сімферополь і ми розлучилися з раніше придбаними квитками.

новогоднее шампанское

Відбулося новорічне шампанське, бутерброди з ікрою з'їдені, ми, як і інші дорогі вітальні росіяни, полегшено зітхнули і зранку 2 січня поринули в поїзд, який доставив нас 3-го вранці до місця зустрічі, на залізничний вокзал Сімферополя.

место встречи

Група та інструктор

Як стало відомо дещо пізніше, у тур було набрано два десятки людей, які у свою чергу були поділені на дві групи за віком. Наша група складалася із 9 осіб 26-40 років + інструктор. Друга група була молодша. Незважаючи на те, що скрізь народ підібрався прекрасний, такий поділ виглядає дуже розумним. Групи рухалися окремо, але іноді могли зустрічатися ночівлями.

вся наша группа

Наш марш очолював інструктор Антон, гармонійна та доброзичлива людина, закохана у всі види активного відпочинку та в Крим. Антон настільки добре знає маршрут, що подекуди здавалося, що він може пройти його із заплющеними очима. Нині вже точно можна сказати, що завдяки Антону у нас були найкращі місця для відпочинку, обідів та ночівель.

место под палатку

Ми раціонально використовували світловий день, який буквально «вимикався» відразу після того, як ми ставили намети та розпалювали багаття. Антон вносив легкі корективи в маршрут, щоб ми не напружуючись встигали, обминали зайвий бруд і сльоту, потіли за бажанням, отримували найкращі ракурси для фотографій. Втім, окреме спасибі Outdoor Ukraine за інструктора!

Так, знайомство з інструктором іншої групи (Сергієм та його помічницею Тасею) показує, що хлопцям теж пощастило. Втім, краще нехай вони напишуть про це самі.

Маршрут та погода

Нитка маршруту добре описана на сайті та окремо писати про неї не варто. Рівень складності – комфортний трекінг. Так, якщо людина йде вперше, то може здатися й складніше, але якщо людина ходить у ПВД, то маршрут йому важким не видасться. З погодою нам пощастило – майже щодня було сонце, ні вітер, ні сніг, ні дощ. В останню ніч дощ на прощання трохи постукав про намети наших наметів і закінчився.

Живлення

Стандартне меню шестиденного походу, наведене на сайті, збігається з реальністю лише у частині сніданку. Це не означає, що воно гірше, просто дещо інше. Наприклад, слава богу, що не було жодних цукрових пігулок, а був звичний цукор.

Обід був дуже ситним і складався з пристойної якості та кількості ковбаси та сиру, банки паштету та шпрот, шоколаду, бубликів та фініків. Добре, що значну частину шляху у нас із тих чи інших причин був хліб – хлібці, якими нас забезпечили, звичайно, продукт на любителя. Втім, комусь із групи вони припали до смаку. Сушених бананів, на жаль, не було. Запивалося все чаєм із термоса, припасеним зі сніданку.

На вечерю було більше тушонки, ніж заявлено (2 по 525г), середньої якості. До чаю було печиво, галети, цукати. Відчувалася нестача овочів та фруктів, а також супу. Так, звичайно, огірків у похід не насушиш, але з'їсти по зубчику часнику на ніч було б непогано. Темніє рано, розбиваємо табір відповідно, і вечеря виходила годині о 6-й вечора. Годині до десяти хочеться з'їсти чогось ще, так що корисно мати у своєму рюкзаку якусь добавку до похідного харчування (мед, сало, ковбасу, цибулю, часник, вітамінки, сухарі, горіхи, шоколад тощо). Так, хто п'є каву, обов'язково беріть – у розкладці її немає.

Критичні моменти тут суто суб'єктивні, і загалом, із харчуванням порядок. Продукти розплановані до кінця походу та закінчилося до обіду шостого дня, а не, скажімо, п'ятого.

Бонуси

Завдяки інструктору Сергію у різдвяний вечір у нас була справжня похідна лазня, зібрана з каміння, з купанням трохи вище за Джур-Джурський водоспад. Як приємно відкрити купальний сезон 6 січня. А 8-го ми вийшли до моря у районі п.Рибачий. Усі так цього хотіли, що ми подолали спуск (15км.) за три години. Прямо навпроти автостанції ми роздяглися і поринули в зимове Чорне море!

Дякую

Дякую, Outdoor Ukraine! З вашою допомогою ми:

  • вирвалися з полону святкового застілля, з асфальтово-бетонних джунглів;
  • відчули себе у колі однодумців;
  • «заземлилися», змінивши ліжко на килимок та ковдру на спальник;
  • вдихнули на повні груди свіжого повітря;
  • жмурилися на сонці і насолоджувалися панорамами гірського Криму.

До нових зустрічей…))

Ільїн Микола, Москва, www.ilyin@gmail.com, група У контакті http://vkontakte.ru/club33974803

Локації в статті

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com