Цей звіт про тур: Найпівнічніша Демерджі
Відгук про зимовий похід Кримом "НайПівнічні Демерджі" 3-5 січня 2009.
У походах я новачок, тим більше у зимових. Ніде не була, а тут раптом спалахнуло. Звичайно, всі відмовляли: «Куди ти - на вірну смерть, спробуй спочатку влітку, жити взимку в наметі, жах!» Мама бачила мене неодмінно на дні ущелини з проломленою головою та іншими неприємностями. Мене все це дуже веселило.
З ким хочу піти, знайшла швидко - "Outdoor Ukraine". Багато інформації, дружелюбність сайту, фото Кирила (з таким не пропадеш), "з радістю відповім на будь-які питання" - вибір зроблений.
Часу до походу було достатньо, зимове спорядження погоджено та перевірено, жодне моє запитання, а їх було достатньо, не залишилося без відповіді. Дещо довелося зробити самостійно, але так навіть цікавіше. Які гарні (і функціональні!) вийшли бахили та штани-самоскиди! О, я була впевнена, що в них не замерзну! Тому в похід я вирушила спокійно і гинути не збиралася.
Мій перший зимовий похід тривав лише три дні. Сніг, мороз (-16), краса! Іноді важкувато, зате як надихаюче! Друг за одним, слід у слід, не відставати. Мені дуже придалися палиці, йти було справді легше. Ніч у наметі – нічого страшного, я ж була не одна. Три людини у два спальники – і вже спекотно. Плюс смачна та поживна їжа, багаття, правильне спорядження та ніякі морози не страшні.
Зізнаюся, окрім деякого ризику, зимовий похід приваблював мене ще й тим, що там люди будуть незвичайні, невипадкові. Все-таки зима, і не кожен наважиться піти. Дякую всім, хто був поруч, мені було дуже, дуже приємно і легко, сподіваюся, ми ще зустрінемося.
Я побачила, наскільки гарний зимовий Крим. І тепер мені хочеться піти знову, взимку, поки немає натовпів туристів, поки тиша, поки білий незатоптаний сніг. А Карпати?.. Візьміть мене у похід!
Татаринцева Тетяна. Вороніж. Січень 2009 року.