Тарас та Ми

Тарас та Ми

🗓 2008
Зміст

Відгук про тур "Вода та Камені" 27 липня - 1 серпня 2008

«Повзем…», «Приповзли. Поки що живі», «Сьогодні їли кашу з грибами», «А ночами нам читають Алісу в Задзеркаллі», «Забула речі в чужому рюкзаку…» — ні, це я не збожеволіла в горах, це дійсно відгук про похід, у вигляді моїх SMS на «велику землю». І так все і було — і повзли, і гриби (нормальні гриби:), і читання чарівного Керролла на ніч.

Птах, який репетує.

Ледве не забула про бугай, їхала додому і думала: неодмінно треба написати про бугай — тотемний птах нашої групи, птах, який страшенно кричить і, за словами неочевидців, має бути схожим на таксу (та нормальні були гриби!!). Але боюся, виразно пояснити, до чого тут вона, не зможу. Тож я напишу про інше. Все ж 10% знижки , а розповідь про пташку навряд чи зарахується (пошепки: я про неї вже, здається, все знаю і навіть опудало в музеї якоїсь природи бачила — з таксою дуже мало спільного). Загалом, я про інше. Бо про вип мене ніхто не просив. А то, про всяк випадок, я можу, так:) Мовчу-мовчу… тобто пишу-пишу, якщо хтось це ще читає — безпосередньо про похід.

Під дощем.

Тарас - наш проводникПід час зборів оточуючі дивилися на мене, м'яко кажучи... гмм.. ну скажемо так — просто дивилися. Як на диво природи… чи непорозуміння. «У гори? Одна? Незрозуміло з ким? Жах. А як ти нестимеш цей рюкзак, він же більше за тебе. І взагалі — який це відпочинок…» Вони ще не знали, що Сімферополь зустріне мене дощем. Сіре небо (яке я взагалі дуже люблю), здається, вирішило подивитися, як ми в таких умовах полезем у гори. Мені, чесно кажучи, теж було цікаво — як… Тим більше, що я не купила диво-пончо для себе і рюкзака, а взяла просто дощовик — щільний, але все ж таки цілком звичайний.

Поки моя уява щедро підкидала картинки промоклих речей, гурт потихеньку збирався. Інструктор Тарас виявився схожим на свою фотографію, вислану по мейлу (що тішило, тому що у мене в принципі дуже погана пам'ять на обличчя). А в групі виявилося лише два хлопчики. І вісім дівчаток, так. Отже фраза із сайту «дівчатам ми намагаємося намети і їжу не давати», якось швидко зблікла і втратила свою актуальність. Щоправда, першого дня від намету мені вдалося відхреститися, він просто не вліз у рюкзак.

Ішачка – точніше не скажеш.

Після роздачі слонів, у сенсі продуктів (ні, саме слонів, як показали подальші події!) рюкзаки поважчали, але народ тримався бадьорим, та й дощ перейшов у приємний стан, що ледь мрячить. Тролейбус, Перевальне, заправка водою. І – вперед. Далі слід, мабуть, поставити багато точок та перейти до іншого дня. Або на крайній кінець таки розповісти про бугай. Тому що перші кілька годин шляху хотілося кинути все (рюкзак, рюкзак в першу чергу). Заповзаючи на нижнє плато Чатир-Дага (тільки нижнє…), я взагалі не розуміла, що я тут роблю і де був мій мозок, коли я вплутувалась у все це. А попереду ще маячила перспектива нести намет.

травка на вершинеДощ відновився, бруд з'явився у всій красі, дихалка подала у відставку. (Як потім з'ясувалося, не лише в мене). Тарас працював на контрасті: живенько збирав трави для чаю, підбадьорював відстаючих і нахвалював погоду — у спеку ішачкою йти набагато гірше. Особисто мене вистачало тільки на те, щоб розчулюватися напрочуд точною назвою стежки — ішачка… Ну і запам'ятовувати, кросівки якоїсь фірми носить той, хто йде попереду. До речі, про фірми: мій звичайний дощовик впорався зі своїм завданням і нічого не намокло.

Нагородою за виявлений героїзм нам стала стоянка біля Мармурової печери. І ключове слово тут не печера (я не спелеолог і окрім як «красиво» оцінити її не можу), а саме стоянка. Це кайф – розбити табір. Ні, спершу скинути рюкзак, упасти… Усвідомити, що йти вже не треба. Під чуйним керівництвом інструктора (хотіла написати «легким рухом руки», але не брехатиму, легким воно стало не відразу) поставити намет.

А потім, після екскурсії печерою, сісти біля вогнища і отримати свою миску каші. Для тих, хто хвилюється – порції великі та годують смачно (каша з м'ясом, чай – з травами, печінки додаються) – принаймні Тарас нас годував смачно. І готував самостійно, що мене дуже порадувало, оскільки я в змозі зіпсувати будь-які продукти. Ранкові кашки – це взагалі щось. Я відкрила для себе пшонку і навіть закохалася в неї — браво, Тарасе, кажу ні, дико кричу, як випий, я зі своєї дзвіниці не вміє готувати. :))))

До того ж спрацьовував, мабуть, і похідний синдром — поїдання всього цього біля вогнища у добрій компанії. Не знаю, чи нам так пощастило один з одним, чи справді, погані люди в гори не ходять. За вогнищами, пам'ятається, і пішли розмови про вип, що стали традицією, і хтось розповів, що вона репетує, і хтось вирішив, що схожа на таксу. Її появи в чиємусь наметі ми згодом чекали щовечора. Принагідно з'ясували, що людина, яка працює на радіо, дуже цінна людина в поході, книжку на ніч може почитати. Засипати в такий спосіб — мила справа. Але, здається, «Аліса...» була таки не першого вечора…

По дорозі з хмар.

посиделки у костраДругий день, теж хмарний (і ми це оцінили) був присвячений переважно верхньому плато Чатир-Дага (дійти, піднятися, спуститися). Намет був переданий мені (здогадалися прив'язати до рюкзака), так зі мною й залишилася до кінця походу, а частину речей я переклала до сусідського рюкзака. Як вони мандрували Кримом і як я їх ловила на автовокзалах — це окрема історія.

Верхнє плато Чатир-Дага начебто далося б нелегко, але, чесно кажучи, цього я не пам'ятаю. Пам'ятаю тільки, що добратися до оманливо близької вершини — це щастя, впасти в яскраву траву і вп'ятися на хмари — теж. Прямо таки роздача щастя оптом, в необмеженій кількості в одні руки. Стоїш на горі, ось-ось злетиш, ніяк не можеш надихатися цим повітрям — ну що тут скажеш, неймовірні відчуття, які я марно намагаюся передати, стукаючи по клавіатурі.

Напевно, ось з цього місця, з верхнього плато, я почала отримувати задоволення від походу : все частіше відриваєш погляд від кросівок попереду того, хто йде, навіть дістаєш фотоапарат, раптом розуміючи, що навколо красиво. Запитання першого дня «скільки ще йти?» змінюється щирим здивуванням «а що, вже прийшли?» Прийшли. У буковий ліс. Це була одна з найкращих стоянок, якщо не найкраща. Ось тепер мені майже після кожного абзацу хочеться нав'язливо-занудним рефреном писати «дякую, Тарасе»… мабуть, не буду, місце заощаджу, але майте на увазі.

Солодке слово згущеного молока, красива гора Демерджі.

привал на краю мираНаступного дня нам було обіцяно відразу два бонуси: ларьок — усім дуже хотілося ларьок — і «озерце». Фольклорна думка відразу видала новий маршрут – «по кіосках Криму». Але ми обмежилися одним, і він нас цілком задовольнив (дуже хотілося згущеного молока, щоб увечері зробити торт і таким чином врятувати роздавлене в рюкзаку печиво, і згущене молоко, ура!, було). А ось озерце якось не дуже вразило… Ну та бог із ним.

Між кіоском і озером, дві «опорні» точки, я пропустив головне - Де-мер-дзі. Тепер це моя улюблена гора. На той час, мабуть, я вже зовсім захопився; під час спуску чи підйому труднощів не було, тільки позитивні емоції. І від Північної Демерджі, яку ми пройшли повз (а потім повторювали це слово з розумним виглядом), і, звичайно, від краси Південної. Туди ми вже лізли без рюкзаків. На щастя (для мене), частина людей втомилися і залишилися в таборі зі своїми речами. Так, навіть якби довелося носити рюкзаки, все одно було б варто... (тут має бути фото, багато, бо словами не передати, ну і дякую, Тарасе, звичайно).

Втрати у наших лавах.

вид на АлуштуДень четвертий був трохи сумним, нас стало на одну людину менше. Не хочеться про сумне, але буває і так: людина йшла-йшла, і нелегко це їй (їй) давалося, і ось уже пройдено більше половини, хоч і зі словами «це мій перший і останній похід», проте пройдено… а потім — чи розтягнення, чи ще що з ногою. Загалом неприємно. Так до кінця походу і відчувалося, що когось не вистачає у нашому згуртованому колективі.

Про водоспад Джур-Джур навмисне багато писати не буду, а то й зовсім не буду, а то напишу якусь гидоту. Ну, він мені не подобається. Красиво, так, але там немає натовпу, шуму, метушні, екскурсія за екскурсією (цитата одного екскурсовода: «Олень такий звір, з чудовими рогами», хто б міг подумати:) В купальні теж аншлаг. Купалися в тому, який виявився найменш людним. Це була, як потім виявилося, ванна любові, чого я всім бажаю (не ванни, звичайно, а любові :)

По кривавій стежці.

На п'ятий день інструктор, мабуть, вирішив, що ми вже дуже розслабилися, і все в нас занадто добре, і ми перебуваємо в стані, коли хочеться сказати «з'їжте лимон». Але оскільки лимони ми вже з'їли, він влаштував нам випробування «кривавою стежкою» — у шортах і футболках через чагарники колючого чагарника (чомусь не попередив, що добре переодягтися). У результаті руки-ноги — мама дорога... Каремати — у кого зверху — на шматки.

небо над ДемерджиВибравшись із заростей, з чиєїсь легкої руки охрестили криву стежку і на привалі склали легенду про чорного провідника, який втирається в довіру, а потім водить кривавими стежками. Посміялися, і ніхто начебто на Тараса не в образі, це ж гори, природа, ну ось така перешкода — розважайтеся (коли я це розповідала вдома, ніхто не вірив, що мені сподобався похід…)

Then there were other entertainments. Інструктор благословив нас інформацією, що дров на озері, куди ми власне прямували, не буде, і їх треба збирати по дорозі. In general, we were hauling firewood along a rather inconvenient road, and from time to time we had to squeeze onto the side of the road to let cars pass (I haven’t even told you about that). Це було чимось схоже на комп’ютерну іграшку, коли спочатку просто ходиш, потім треба збирати всякі речі, потім ухилятися від переслідувачів. We completed all the levels in the toy, and a prize awaited us - we really liked the lake (after that we didn’t really want the sea).

озеро в Туакской балкеЦе була єдина стоянка над лісом, єдина ніч, коли можна було побачити зірки. Втім, прийшли ми не ввечері, ще встигли купуватись. Ужин под звездным небом, ковш, по-моему, все-таки Большой медведицы, нависающий прямо над Караби, последний вечер у костра — пишу и сама себе завидую. Листочек с контактами, планы на будущее — в следующем году непременно снова соберемся вместе и пойдем в другой поход, только обязательно — с Тарасом…

Вранці — незапланована похідна меню кави (поки ми спали, наш дбайливий провідник, як завжди, закип'ятив воду і взявся за приготування сніданку). Еще немного озера, еще много фотографий, почему так быстро все пролетело — непонятно, и пора идти в Рыбачье, к цивилизации. Ну, загалом, і все. Одяг, який безнадійно пропахнув димом, якийсь час ще зберігатиме спогади про посиденьки біля багаття. SMS-ки (рука не поднимается их удалить) и фотки подтвердят, что это все-таки было. З усіма нами. Спасибо, Тарас, наш самый лучший проводник. Всем привет, ребята :)

Настя. Харків

Локації в статті

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com