Сезон кліщів у Криму розпочався у березні.
🗓 2007-03-15
8 березня 2007 року прогулюючись у пошуках Нікітської розщелини (Крим, околиці Ялти) я з подивом виявив на своєму одязі активного кліща. Наступного дня після прогулянки в ущелині Уч-Кош на одязі виявили ще один кліщ. Досі я був упевнений, що сезон кліщів починається лише наприкінці квітня. Насправді ж кліщі виявилися вільними від забобонів і прокидаються тоді, коли захочуть, а не за графіком. Крім того, підтвердився той факт, що кліщі не впадають у сплячку за календарем, а орієнтуються переважно на температуру. У теплому кліматі вони можуть бути активними хоч цілий рік.