В озері під Дніпропетровськом живуть: піраньї
🗓 2006-05-30 · ↻ оновлено 2020-04-16
Під Дніпропетровськом в озері Касянка, яке через систему озер з'єднується з Дніпром, мешкають піраньї.
Жителі масиву Березанівка почали помічати, що з берегів Касянки йде ондатра, та й качок поменшало. Потім рибалки виявили в мережах 4 не бачені раніше рибки з гострими зубами. Коли діставали улов, чудовиська прокусили одному рибалці долоню, а іншому – палець.
Як піранія, яка живе лише у річці Амазонка, потрапила до Касянки?
На це запитання шукають відповідь і вчені іхтіологи, і фахівці Нижньо-Дніпровського держуправління водно-живих ресурсів. Одну особину вже досліджують у НДІ біології Дніпропетровського нацуніверситету.
Завідувач сектору іхтіології управління водно-живих ресурсів Ігор Ущаповський повідомив, що в наші води потрапив найхижніший і найгрізніший вид піранії – наттерера (її ще називають червона піранья). Але жити і розмножаться вона навряд чи зможе: вода недостатньо тепла. Швидше за все піраній виплеснув у водойму якийсь акваріуміст, пише «Блик»
Учора спеціалісти почали обстежувати озеро. До них підключилися члени обласної федерації підводного спорту
за матеріалами видання «ForUm»