По-перше, у льодовиковій лагуні неймовірно красиво. По-друге, дуже холодно. Буквально годину тому ми стояли на аналогічному пляжі за 50 кілометрів на захід і нормально себе почували у ветровках (стандартна ісландська погода - сильний вітер і +12 з рідким дощем). Але в Єкюльсаурлоуні через близькість льодовика клімат набагато суворіший. Щойно вискочивши з автобуса я... ні, не кинувся до айсбергів, а почав судорожно розпаковувати рюкзак. Вранці я необачно сховав пушківку на саме дно і тепер треба було терміново виправити становище. Шапку та рукавички я теж дістав.А ще тут немає кемпінгу, а отже немає і теплої кухні з душем та туалетом. Тому ми порадившись вирішили не геройствувати (не ставити намети поряд з айсбергами), а погуляти тут пару годин і надвечір переїхати в сусіднє містечко з більш нормальним кліматом.
Прогулянка лагуною на амфібії - стандартна розвага для відвідувачів Єкюльсаурлоуна. Щоб прогулюватися було веселіше, на кожній машині сидить професійний стендап-комік і безперервно "пале" та "мочить" про лід, туристів, що випали, і ісландську погоду. Нашим коміком (екскурсоводом) була сувора блондинка, яка всю поїздку просиділа в обійми з крижиною.
Окремий кайф - піти на пляж і зайнятися там зіштовхуванням крижин у океан. Приємно брати участь у запуску справжнього айсбергу.
#ісландія