Цей звіт про тур: Сходження на Говерлу та Петрос
Це був мій перший досвід походу, до цього я особливо й у наметах не ночував, максимум кілька разів. До групи ми приєдналися вдвох із одним. Особисто мені було трохи ніяково, т.к. я не розумів, чи будить це важко, холодно чи жарко тощо. Особливо лякала перспектива опинитися під дощем. У результаті не один з моїх страхів не підтвердився.
Всі три дні які ми провели в поході, була чудова погода, рюкзак нести було не настільки важко як можна було очікувати, а час під час ходьби розбавлявся розмовами та чудовими краєвидами. Було багато зупинок і втомитися було складно. Звичайно були місця де треба було напружитись але таких місць було не багато (різкі підйоми та спуски). Увечері було круто сидіти біля вогнища і спілкуватися, вдалося побути кухарем, т.к. за приготування їжі відповідали всі по черзі, розбившись по парах.
Одним великим мінусом щодо їжі було те, що особисто я (і мій друг) часто лишався голодним. Те, що було написано в гайдах до цього походу, що їжу з собою не потрібно брати, явне перебільшення, я дуже шкодував, що не взяв із собою як мінімум 4-5 снікерсів. Можливо так і було розраховано, щоб не тягнути зайвого, не можу сказати, але хлопці з досвідом, які взяли з собою якесь м'ясо (невеликий шматочок, чи то сушеного, чи в'яленого, яке не псувалося), були в пошані.
За великим рахунком, був дуже цікавий досвід, після міста, виявитися буквально наступного дня в горах. Дуже радий, що сходив і обов'язково піду ще. Хочу зауважити, що мені як людині не дуже підготовленій, з головою вистачило 3 дні походу (можна було залишитися з групою та піти на 6 днів).
Протягом походу, я придбав нові знайомства і нові навички від інструктора, чудово провів час, відчув єднання з природою, надивився на дуже круті пейзажі, побачив багато різноманітних тварин і так само трохи довелося поспілкуватися з місцевим населенням.
Як результат можу сказати, що похід був суперським. Наступного разу, я візьму з собою кілька снеків і запасусь дод. легким перекусом, одягнене взуття, яке більше не вбивається, не буду брати з собою електронну книгу але не забуду взяти ліхтарик, ложку з тарілкою і чашку. Також купив собі повір банк, щоб підтримувати роботу телефону, т.к. він дуже затребуваний як фотоапарат. А так само намагатимуся не обгоріти. Всім успіхів, дякую організаторам походу.
Олександр Котарьов, м.Харків.