Як я вже казав, ми проскочили лавинонебезпечну ділянку рано-вранці, по змерзлому снігу. А ось туристам, які йшли на пару годин пізніше (близько 11 ранку), пощастило менше. Загалом за сотню метрів від базового табору Мачапучаре лавина накрила невелику групу туристів із Росії та кількох іноземців. Ті ланцюжком просувалися вузькою стежкою і уникнути удару змогли лише перші та останні в колоні. Решту снігової хвилі збило з ніг і протягло близько 200 метрів. На щастя, нікого не стукнуло об каміння і не скинуло в ущелину. Майже всі постраждалі були дуже близько до поверхні і відкопалися самі, а решту врятували непальці з лопатами, що прибігли з базового табору. У результаті все закінчилося добре - туристи відбулися парою подряпин та легким переляком.