Цей звіт про тур: Каньони Криму
Звіт про похід «Каньйони Криму» Крим, липень 2013 року.
Хочу поділитися своїм невеликим туристичний досвід участі в поході. Розповідь буде цікава всім, хто збирається піти в похід вперше, а особливо дівчатам, які ніколи навіть уявити собі не могли, що колись наважаться і вирушать у подібну "прогулянку".
Я – дівчина абсолютно міська, не надто звикла до активного виду відпочинку, але мені завжди був цікавий будь-який вигляд туризму. Похід став для мене випробуванням на міцність та витримку.
Відразу хочу зазначити, що, як мені стало зрозуміло тільки зараз, похід - далеко не прогулянка по галявині, особливо коли йдеш у гори. На день треба пройти 5 - 10 км. Спуски та підйоми чекають на кожному кілометрі. Погодні умови можуть підвести, як, власне, і сталося з нашою групою.
З цього місця докладніше.
Нічого не віщувало лиха, сонце світило яскраво та весело. Ми запаслися сонцезахисними кремами та окулярами, шаллю на плечі від сонця і вже уявляли собі, як будемо охолоджуватись у крижаних гірських струмках після важкого спекотного переходу.
Але нічого з перерахованого вище не стало в нагоді, оскільки майже всі дні лив сильний дощ. Вся група на другий день промокла на крізь до нитки - одяг промокла, хоч вичавлюй, кросівки мокрі були остаточно походу. Зате не жарко було майже весь час)))) І проблема освіжитися (помитися) не стояла так гостро, як зазвичай це буває у походах.
Загалом, веселощі були ще те:)) Вода зверху хлопче на всю, під ногам все тече-пливе, бруд заливає кросівки, схили дуже слизькі, з панамки капає, небо й не думає розвиднятися, і тільки оптимізм і гарний настрій можуть підтримати бойовий дух у такий момент. Тепер точно переконана, краще не пошкодувати грошей та купити найкращий дощовик, щоб залишитися хоч трохи сухими, головне, зберегти рюкзак.
За підсумками такого денного заходу ми всі страшно намокли і змерзли. Тому, прийшовши на стоянку, почали якось сушитися (дощ то все йде), грітися біля багаття
Хочу ще сказати про фізичне навантаження походу у гори. Звичайно, це далеко не просто. Крокувати з високим підніманням стегна і балансувати на спуску, повзти по камінню вгору і вниз, і часом над урвищем, складно, але можливо. Хоч організатори й пишуть на сайтах, що піти може кожен і без особливої фізпідготовки, це зовсім так. Добре б бути прилученим хоча б до якихось фізичним навантаженням. Моя підготовка – це кілька років степ-аеробіки, піші та велопрогулянки містом та за містом у міру можливості)) Так що, якщо ви далі магазину чи роботи не ходіть, то в поході буде неможливо важко. Похід у гори буде каторгою.
Пройшло вже кілька днів після закінчення походу. Можна говорити про спільне враження.
Поки що молодий і сповнений сил і енергії, експериментувати саме час. У мене з'явилася така можливість - дізнатися Крим з з іншого боку, перевірити свої сили, відкрити собі щось нове. Тепер до багатьом побутовим речам ставлюся набагато простіше, і як мінімум, сильним дощем мене точно не налякаєш, і відсутність зачіски як такої не є великою проблемою)))
Умови походу сильно контрастують з моїм щоденним життям, і я дуже рада, що побувала в поході - хоч під час походу такого почуття не було))))), побачила чудові місця Кримських гір, познайомилася з добрими людьми.
Одним словом, раджу всім! Як мінімум, ви знатимете, що таке похід, і як максимум - знайдете свою красу в похідній життя і захочете повторити.