Кримська сотка vs. Х-Крим 2008
🗓 2008-09-25
У наступні вихідні (з 3 по 5 жовтня 2008) у Криму пройде одразу дві пригодницькі перегони (екстрім-марафони якщо хочете). Це "Кримська сотка" та "Х-Крим". Сотні туристів зберуться на околицях Ангарського перевалу щоб пробігти, пройти, проповзти сотню-другу кілометрів за неповні 3 дні.
Вже не знаю з яких причин, але ці дві гонки відбуваються одночасно і багато фанати туризму стоять перед нелегким вибором - Куди ж піти?
Спробуємо порівняти ці два заходи.
«X-Крим» - претендує на звання головного кримського екстрим-марафону. Змагання проходять у трьох класах (один складніший за інший), гонка насичена технічними етапами. Учасники пересуваються не лише пішки, а й на велосипедах, імпровізованих плавзасобах, по канатах та стрімких скелях. За дотриманням правил стежить невелика армія польових суддів, які чергують на контрольних точках і технічних етапах. Дбайливі спонсори забезпечують рекламну продукцію (для всіх) та призи (тільки для переможців). Контрольно-рятувальна служба Криму, як завжди, контролює та рятує численних учасників (очікується понад 500 осіб). Загалом, масштаби того, що відбувається, вражають.
"Кримська сотка" - захід дещо іншого формату. Тут немає призів та спонсорів. Немає компостерів на КП та польових суддів. Немає зубодробильних технічних перешкод. Групи просто йдуть маршрутом і як доказ фотографуються на тлі заданих об'єктів. Загалом дедалі більше нагадує саме похід, а чи не спортивне орієнтування. Зокрема учасників зобов'язують спати ночами (а не бігати), носити з собою намет, спальники та інше спорядження для биття. В інших марафонах багато учасників відмовляюся від сну, повноцінної їжі та комфорту заради якнайшвидшого проходження дистанції. У "Кримській сотці", як бачите, інші пріоритети.
Ось такі вони – Кримські марафони. Якщо почуваєтеся готовими до подібних випробувань – не позіхайте, подайте заявки. Реєстрація команд завершується днями. Докладніше про умови участі читайте на сайтах перегонів: www.x-сrimea.com та crimea100.narod.ru