8 березня на Чорній горі
🗓 2007-03-22
Незадовго до 8 березня до мене звернулася група туристів із київської секції "Вертикаль". На наступних вихідних вони збиралися "погуляти" по Ґорґанах і просили поділитися GPS-треком нашого торішнього зимового походу Карпатами . Натомість хлопці пообіцяли написати про свої пригоди. І ось сьогодні я публікую їхню мінізвіт.
На жаль, у Ґорґани не потрапили – вирішили, що вдвох там буде стрімко. Натомість сходили на Чорногорський хребет – піднялися на Піп Іван із Дземброні, потім пішли на Менчул, але до Говерли не дійшли. Майже весь час був такий туман, що на 5 метрів нічого не видно. Навіть джипієс не завжди допомагав – півдня не могли знайти перемичку зі Смотрича на Піп Іван (Чорна гора), а так все супер. Зустріли дуже багато гуртів – на обсерваторії ночувало близько 40 людей!
Внизу снігу взагалі немає, навіть не віриться, що він колись тут був. Десь на півдорозі на Смотрич починається сніг, і на вершині абсолютна зима. Скрізь снігові наддуви, козирки, видно викочені лавини, все в льоду, глибина снігу від півметра до півтора. Я Вам перешлю крапки та трек.
До Дземброні добиралися так: із І-Франківська маршруткою до Верховини (25 грн/3 години), їздить щогодини, а з Верховини доводиться брати таксі до Дземброні. Там 25 км моторошною дорогою – таксисти просять від 75 грн за машину – Бобик. Ось це, здається, оптимальний варіант добору. Ми вже не вперше їздимо в Дземброню і поки що нічого кращого не вигадали. На цей раз ми спускалися назад шляхом підйому, але можна пройти весь Чорногорський хребет (це 3-4 дні в хорошу погоду), зайти на Говерлу і звідти спуститися або на притулок Казменчик, а звідти 9 км до Лазещини (звідти ходить дизель в І-Фр), або на лижну базу. Якщо не йти на Чорногору, а тільки на Піп Іван, то звідти можна спуститися до села Шибене – йти стільки ж, як і до Дземброні (1 ходовий день), але це цікавіше, ніж повертатися тим же шляхом.
За часом виходьте так: Ів-Фр. – село Дземброня – у найкращому разі до обіду. Село – гора Смотрич – реально, якщо не поспішаючи – 1 день. Крутий підйом на гору. Заночувати можна на перемичці між Смотричем та Попом Іваном. На Піп Іван – 1 година за гарною погодою. Теоретично сюди можна зайти і першого ж дня, і заночувати в обсерваторії.
Ну приблизно так :)
Женя