Альпіністів звинуватили у загибелі їхнього товариша

🗓 2006-05-30

Молодому британцю Девіду Шарпу, який нещодавно загинув під час спуску з Евересту, інші альпіністи не надали необхідної допомоги, вважає легендарний новозеландець сер Едмунд Хілларі, який першим зумів підкорити цю найвищу гірську вершину планети. Хілларі сказав, що його експедиція ніколи б не залишила людину вмирати в подібних умовах.

Коли британець почав спуск із вершини, у нього виникли проблеми із кисневим балоном. Через це він відстав від інших учасників своєї експедиції і згодом помер. Вважається, що повз Шарпа, що повільно вмирав, пройшли близько 40 альпіністів, які прагнули до вершини. Хілларі зазначив, що жоден із них не надав допомоги товаришеві, оскільки всі поспішали дістатися вершини.

"Життя людини набагато важливіше, ніж це досягнення - піднятися на гору", - заявив у зв'язку з цим Хілларі новозеландській пресі. Він закликав зменшити кількість щорічних сходжень на Еверест, оскільки щороку гине дуже багато альпіністів.

Едмунд Хілларі разом із найдосвідченішим провідником Норгеєм Тенцингом першим підкорив Еверест у 1953 році.// "Інтерфакс"

За матеріалами: http://news.outdoors.ru

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com