Відгук: рукавиці Black Diamond Heavyweight Screentap
Вага пари — 70 г, вартість — 40 доларів США, тканина — Polartec Power Stretch Pro
Універсальні рукавички для міста та походів, у яких можна працювати з екранами торкання (тач-скрин) і комфортно почуватися при температурах до -4°C.
Переваги: працюють із сенсорними екранами, легкі
Недоліки: тач-зона лише на подушечках пальців, гріють гірше ніж флісові
Весною 2017 року я знімав відеоблог про трекінг до Евересту. Процес зйомок вимагав постійної роботи з купою девайсів (камера, мікрофони, смартфон, штатив), потрібні були точні рухи пальцями, причому навкруги зовсім не було літа. На висоті 5000 метрів навіть у сонячні дні температура близька до нуля, і руки без рукавичок швидко мерзнуть та втрачають чутливість. Я навчився виконувати якомога більше операцій у звичайних флісових рукавичках, але працювати з тачскрином у них не виходило. Доводилося постійно знімати й одягати рукавички, що тільки додавало метушні й без того шаленому графіку. Тому після повернення в Катманду я пішов по магазинах у пошуках ідеальних рукавичок для роботи з сенсорними екранами.
Я обійшов усі фірменні крамниці та перепробував з десяток моделей рукавичок. Просто одягав їх і пробував набирати текст та працювати з картою на смартфоні, а також натискав кнопки й крутив коліщатка на дзеркальці. За результатами цього простого тестування абсолютним чемпіоном виявилися рукавички Black Diamond Heavyweight Screentap. Вони не громіздкі, добре сидять на руці, і що найважливіше – у них був найбільший відсоток спрацювання та влучання по потрібних клавішах на сенсорному екрані. Зверніть увагу: "найбільший" зовсім не означає "100%" - просто вищий, ніж у конкурентів.
Зрештою, я купив ці рукавички і відтоді активно використовую їх не лише у походах, а й у місті. Загалом, я ними задоволений, але є кілька негативних моментів, про які хотів би розповісти.
Довговічність. Рукавички Heavyweight Screentap пошиті з матеріалу Power Stretch Pro. Зсередини вони пухнасті (як звичайний фліс), а зовні гладенькі — просто ткана поверхня, без ворсу. З погляду естетики, це плюс, поки рукавички нові й цілі. Вони виглядають строгіше й солідніше, ніж флісові пухнастики. Але от коли тканина почне протиратися, то флісові рукавички довше зберігатимуть пристойний вигляд. Та й бруд на них менш помітний, про що я докладніше розповім нижче.
Тепло. На етикетці рукавичок робочі температури були позначені як "-4...+4". Я розумів, що це умовні цифри і не варто сприймати їх серйозно. Раніше я ходив у звичайних флісових рукавичках (полартек 200) того ж виробника. У них на етикетці значилося "0...+7". Тобто, передбачалося, що нові сенсорні рукавички щонайменше на 4 градуси "тепліші", ніж звичайні флісові. При цьому вони на кілька міліметрів тонші та на 15 грамів легші. Дивно? І не надто правдоподібно, скажу вам! Пізніше моя гіпотеза підтвердилася: сенсорні рукавиці насправді гріли трохи гірше за флісові (але це не критично), і нижня межа температури комфорту справді розташована в районі -4. Тоді виходить, що помилка саме в оцінці температури комфорту звичайних флісових рукавичок.
Чутливість. У цих рукавичках чутлива область займає лише нижню поверхню пальця (там, де подушечки). Це смуга особливої тканини шириною близько півтора сантиметрів. І з’ясувалося, що в процесі роботи рукавичка на покажчиковому пальці трохи перекручується і зона натискання потрапляє саме на шов між звичайною та "чутливою" тканиною.
Слабонервним не читати. У багатьох походах рукавички не лише захищають руки, а й підробляють у ролі носової хустинки. Сухе й холодне повітря високогір'я подразнює слизову носа, і хронічний нежить там — нормальне явище. З носа капає майже постійно, і якщо щоразу лізти в кишеню за серветкою, то йти буде ніколи. Та й серветок не напасешся. А рукавички — вони завжди під рукою. Просто висякався в неї на ходу (не знімаючи), струсив зайве на землю — і питання закрите. Так от, щодо сякання звичайні флісові рукавички виграють у героїв сьогоднішнього огляду. Фліс ніжніший, що важливо, оскільки крила носа вічно обпалені ультрафіолетом і подразнені через сякання. Та й залишки шмарклів на флісі якось менш помітні. Вибачте за подробиці, звісно, але хто вам це розкаже, якщо не я ))
Кирило Ясько, 27 січня 2019