Поради збираються на Ельбрус

Поради збираються на Ельбрус

📍 Кавказ 🗓 2015 ↻ оновлено 2016
Зміст
Досвід учасників туру Сходження на Ельбрус з Півночі

Ми звернулися до учасників сходження на Ельбрус з проханням поділитися з майбутніми альпіністами практичними порадами (одяг, ритм ходьби, боротьба з горняшка), розшарити особистий досвід, так би мовити.

Хлопці підійшли до завдання відповідально і не обмежилися короткими моралями ( "по Сникерсу в кожній кишені», «не тягніть гирі на вершину" або "одумайтеся, куди ви йдете !?"). Читайте їх рекомендації і готуйтеся серйозно.

Максим Зінін

Шматочок особистого досвіду-напуття наступний:

Найважчим виявився не підйом, а спуск.Причому справа тут навіть не в фізичній підготовці, а в тому, що & quot; горняшка & quot; почала себе проявляти буквально за кілька сот метрів до вершини: нудота, за пів-години до якої додалася загальне почуття слабкості (. В результаті, спуск вниз суб'єктивно для мене був важче підйому.

Виходячи зі свого досвіду сходження,можу запропонувати наступні поради:

  • Обов'язкові тренування перед походом: біг, біг і ще раз біг ... В іншому випадку, навіть якщо ви скорите вершину, найімовірніше ваш фізичний стан не дозволить вам насолодитися підйомом. А там, повірте, є на що помилуватися: від Великої Ведмедиці,незвично розташувалася нижче рівня очей до незабутнього сходу сонця ...
  • Слід розуміти що за запаморочливим успіхом підкорення вершини, невблаганно буде слідувати спуск і варто готуватися морально і фізично що він також не буде легким.
  • Думаю варто вказати в списку, що лижна маска обов'язкове для сходження,а окуляри & quot; за бажанням & quot ;. На сходження я брав тільки окуляри, і тому наше сходження супроводжувалося вітром було досить некомфортно (

Ось як-то так;)

на вершине Эльбруса

Андрій Бабчинське

Повністю підтримую поради Максима, хоча в цілому мої враження будуть мабуть не до кінця об'єктивними,а скоріше суб'єктивними (а можливо цим і корисними), через в цілому незадовільного самопочуття протягом усього тижня - спочатку горняшка, а потім, після акліматизації, ще якась бронхіальної-простудна хрень, що виражалася в дуже неприємному кашлі і нежиті ускладнюють і без того обмежені можливості дихання на висоті:

  • Біг, біг і ще раз біг а також інші вправи на витривалість дуже хороший совет !!! + Напевне все-таки вітаміни мінімум за місяць до сходження.
  • Спуск важче підйому, повністю згоден, перш за все морально (фізики вистачає, якщо не накочує горняшка), хоча і загальна втома потроху дає про себе знати
  • У силу розв'язала черевика на лівій нозі, який я так і не ризикнув перешнуровується знімаючи гамаші та печатки і який в підсумку дуже неприємно натер ноги (я в цілому підйоми завжди віддаю перевагу спусках). Так що дуже ретельно шнур і перевіряйте все спорядження, втрачена рукавичка може коштувати вершини,коли до неї вже рукою подати !!!

горняшка мене сильно переколбасіла ще на аккліматізаціоннних виходах (виражалося в сильну слабкість - 3/4 м'язів ніби вирізують з тіла), перш за все на самому 1-му до північного притулку, з закиданням продуктів і бензину, для мене він був набагато важче самого сходження.

Що стосується темпу,то грунтуючись на сонетах Феді (думаю хлопці підтримають, що цей інструктор як і Саша був на висоті), і виходячи з неможливості повноцінно дихати, дуже рекомендую темп для підйому 50 кроків, ближче до вершини 40 кроків (в моєму випадку), з паузами в 20-30 вдихів, без тривалих зупинок, прилягання на сніг і так далі.При в цілому хорошій фізичній формі, коли головне відновити швидко збивається дихання підходить ідеально. У будь-якому випадку правильно обраний темп це половина успіху, як даного заходу так і будь-якого походу в цілому.

Відносно пропозиції до списку речей , згоден,що маска на підйомі набагато актуальніше очок, піднімався в ній.

Та й ще рекомендував би додати до списку спорядження беруші, при сильному вітрі, навіть поставлене на льодоруби і максимально придавлену камінням намет сильно штормить, що може перешкодити солодкому сну незвичних учасників походу.

группа OutdoorUkraine в базовом лагере под Эльбрусом

Володимир Щетинін

Напишу невеликі рекомендації для подальших восходителей, а також для себе улюбленого, коли все забуду:)

  • Це важко, але воно того варте. Великим плюсом є команда, і коли зрозумієш, у що вплутався, а це станеться тільки в середині штурму, повернути назад буде вже пізно. Це добре, інакше б здрейфив:)
  • Сходження сильно відрізняється від походів та інших трекінг, тут не так часто змінюється пейзаж, швидкий набір висоти, але ти весь час ходиш навколо чогось великого і великого, самий верх якого ти побачиш тільки в самому кінці, в останні 100 метрів , тому що в решту часу верхівка прихована скелями і перегинами пагорбів.
  • Ти борешся ні з горою, а з собою.
  • Сили під час штурму закінчуються ще на середині шляху нагору, звідки беруться вони, щоб продовжувати рух і потім спускатися вниз - незрозуміло.
  • Здається, що все, чого треба досягти - це вершина, але коли через нескінченний підйом приходиш наверх, розумієш, що треба йти вниз,а це не набагато простіше. Психологічно краще розраховувати з перевагою, на 20 годин роботи в сумі, тоді буде запас моральних сил.
  • Спорядження і одяг повинні бути ретельно вивірені, тому що зайві фізичні незручності додадуть напруги. З іншого боку, якщо не вб'ють,то зроблять тебе ще сильніше :) Спасибі Кирилові Ясько за його інтернет-консультації, моє спорядження було ідеальним.
  • Захопи ще одну зайву теплу річ. Я мерзлявий (хоча через тиждень звик). На мені у вересні на сходженні було одягнене: зверху - термобілизна, тонкий фліс, товстий фліс, гірськолижна куртка, пуховик, знизу - термобілизна,синтетичні штани, теплі штани самоскиди, пластикові черевики, прості шкарпетки разом з теплими. Вітер був сильний, який блокувала гірськолижна куртка, і її капюшон разом з шапкою відмінно відпрацювали.
  • Захопи швидкі ліки від застуди, всякі шипучки, хоч під час стресу організм і не хворіє, але простуда може трапитися.Ударні дози вітаміну C також швидко повертають на ноги.
  • Хто купує нові черевики - треба розносити їх і натерти мозолі ще вдома. З пластиків вийняти внутрішній черевик і ходити по квартирі, в шкіряних ходити по вулиці. Мозолі на горі сильно демотивують (мене точно).
  • Зверни увагу на стару снарягу по оголошеннях,в моєму випадку черевики дісталися мені дешевше нових в 20 разів. Додатковий плюс що старі черевики вже розношена.
  • Організм цікава штука, до всього звикає :) Це можна використовувати при сходженні. Наприклад знайти такий свій ритм сходження, при якому робиш рівні кроки, рівні вдихи-видихи, що не потієш, чи не замерзаєш,і по чуть чуть рухаєшся. На різних висотах і ухилах буде різний ритм, але він є, головне знайти його.
  • сноублейды - короткие лыжи
  • Спуск як уже говорив також важка штука. Ідеальним було б взяти з собою в гори легкі метрові сноублейди, вони разом важать кілограма 2, але можу собі уявити кайф від швидкісного спуску за півгодини по щільному якосьніби відратрачені снігу, замість болісних 5 годин спуску на підкошуються ногах. Блейд ідеально підходять до пластикових альпботінкам, див.фото. Наступного разу так я і зроблю:)
  • Після відпочинку і сну є відчуття великого досягнення і необмежених можливостей. Якийсь настрій переможця, ейфорія.Це відчуття у мене триває ще тиждень, його можна і потрібно використовувати на роботі, в побуті та інших потрібних тобі областях. А як пройде - вперед за новими досягненнями і новими висотами! :)
космонавты на Эльбрусе

Локації в статті

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com