Розслаблятися не треба

Розслаблятися не треба

📍 Крим 🗓 2014 ↻ оновлено 2017

Відгук про похід «Над морем» Крим, 4.08-9.08 2013 року.

Ось і завершився наш шлях: нарешті ми в Балаклавській бухті! Ми радіємо, бо всі багатогодинні переходи, що виснажують підйоми та не менш важкі спуски залишилися позаду. Вже можна розслабитися, прийняти нормальний цивілізований душ і витягнути ноги на м'якій ліжку. Але з іншого сторони якось сумно на душі. Доводиться прощатися з людьми, з якими встигли подружитися, зі свіжим гірським повітрям, джерельною водою та прекрасними краєвидами.

Маршрут "Над морем" змусить вас попітніти, не сумнівайтеся. Особливо в перший день, коли треба набрати пристойну висоту, підіймаючись на Ай-Петрі. Далі – простіше. Але, як казав нам наш інструктор Сашко Архіпов: «Розслаблятися не треба» Наш перший перехід був ускладнений ще й тим, що нам довелося наздоганяти пристойне відстань. У зв'язку із затримкою поїздів на вокзалі гурт збирався дуже довго, і ми прибутку на місце вже до вечора, практично одразу розбили табір у гарному місці біля водоспаду Учансу.

Перший перехід був схожий на кошмар: дертися в гору довелося досить довго, але як приємно було виявитися нагорі! І потім за планом нам би розбити табір та відпочивати, але ні. Довелося тупотіти ще цілий день через описану вище. Але, незважаючи на те, що було важко, мені сподобалося. За чим їхали, то й одержали.

Я не хочу вести хронологію нашого походу, все чудово викладено у описі. Тому я просто поділяюся враженнями. Усі наступні переходи виявилися набагато простіше, але знову ж таки повторюся – "Розслаблятися не треба"))). Мені дуже сподобалося, як іноді досить однотипні пейзажі навколо раптом різко змінювалися дивовижними видами, коли ми несподівано виявлялися зовсім близько до краю гори прямо над урвищем.

З набором висоти ночівлі в горах досить холодні, тому не нехтуйте спальниками та теплим одягом. Перші пари ночей нам довелося кутатися на все, що було із собою. У другій половині походу ночами було помітно тепліше, і спати стало набагато зручніше, тому що з'явилося кілька зайвих речей, які можна було підкласти під голову.

Дуже порадувала можливість гарненько помитися, що виникла десь у середині походу, коли майже одразу за Байдарськими брамою ми вийшли до озера. Озеро виявилося досить чистим, і купання видалося дуже приємним.

Не простим виявився наш останній перехід. Однак мені він сподобався більше інших, оскільки він був найцікавішим і мальовничим. Особливо частина шляху, пролягала вузькою стежкою, що йде вздовж самого краю скелі над морем.

Загалом я можу сказати, що маршрут не з легень, проте боятися не варто. Як на мене він буде цікавий як людям з гарною фізичною підготовкою, як автор даного відгуку та її супутник, так залишаючись посильним тим, хто не має. У доказ своїх слів я напишу, що з нами в похід пішла сім'я, в якій, у тому У числі, була і дівчинка 5 років. Звичайно ж, їй було важко, і вони змушені були зійти десь у середині дистанції, коли ми вийшли на автомобільну трасу поблизу Фороського монастиря. Однак свою частину походу ця дівчинка протрималася надзвичайно мужньо, пройшовши сама(!) практично всю дистанцію.

Окремо хочу відзначити заслуги нашого інструктора, провідника і, сподіваюся, нового друга Сашка Архіпова. Подорожувати з ним було легко та приємно. Ця людина вів нас, дбав, готував їжу, відволікав і розважав захоплюючими історіями про гори та багато іншого. І терпляче відповідав на всі запитання. Особливо «скільки нам ще йти?»))). Загалом, з ним «і у вогонь, і в воду».

Як на мене, похід - ідеальний відпочинок для таких як ми, мешканці міст. Я давненько мала намір спробувати свої сили в такому заході з наметами, багаттям та всіма супутніми. І, як тільки з'явилася можливість, здійснила свою давню мрію. Отримавши безцінний досвід у поході з Криму, ми не маємо наміру зупинятися на цьому, і вже відкладаємо гроші на наступну вилазку. Сподіваюся, це буде похід по Туреччині, звичайно ж із компанією Outdoor Ukraine, що проявила себе чудовим організатором, та її чудовим інструктором Сашком Архіповим.

Так що достатньо борознити простори Інтернету! Ви вже знайшли саме те, що потрібно. Довіртеся Outdoor Ukraine, і ви ніколи не пошкодуєте. Збирайте найнеобхідніше та сміливо вирушайте в дорогу. До зустрічі в горах!

Локації в статті

Хочу в подорож

Лишіть контакт — і ми напишемо вам деталі та підберемо тур.

Натискаючи, ви погоджуєтесь на обробку контакту для відповіді.

або одразу: +38 097 327-86-98 Telegram info@outdoorukraine.com