Зміст
Цей звіт про тур: Романтична колекція
Маршрут Романтик коллекшн Крим, 01-09 травня 2013 року.
Це була моя друга поїздка з OutdoorUkraine і, сподіваюся, не остання. Кожен день був таким насичений подіями та враженнями, про які, на жаль, немає зв'язної оповіді з деталізацією Не можу описати всі місця (а все детально описано на сайті!). Тому я пропоную цю «мозаїку».
Чому OutdoorUkraine?
Гори мене заворожували змалку. Але ось побувати там вдавалося зовсім не часто. А вже в похід сходити ... По-перше, ні з ким: з друзями відпустки зазвичай у різний час, заперечення типу «краще на пляжі полежати», «похід – це класно, але тільки зі своєю компанією, а чи не з чужими людьми». По-друге, у мене слабка фізична підготовка. По-третє, відсутність спорядження. Тому сайт OutdoorUkraine став для мене справжнім знахідкою: не потрібно збирати компанію для походу, є досвідчений та дбайливий інструктор, який і куди треба відведе, та допоможе у разі чого, і спорядження можна взяти напрокат, і дати підходящі вибрати. Коли, нарешті, наважилася надіслати заявку, то мені відразу ж прийшла анкета, а потім лист із докладними інструкціями. Зв'язок по e-mail підтримувалася постійно, Кирило дзвонив та уточнював необхідні питання. З зустріччю на вокзалі теж не було проблем (хоча мій потяг запізнився!). Загалом, дякую Вам, OutdoorUkraine, що Ви є!
Який похід вибрати?
Напевно, вибір маршруту дуже індивідуальний. Для мене ідеальний варіант 9-денна подорож, коли в останній день душа ще бажає продовження, а ноги вже трохи підкошуються. Минулорічний похід «Вода та Камені XL» можна охарактеризувати фразою "побачити все!". У цього року похід «Романтік Коллекшн» проходив більш розмірено, ми більше відпочивали, вода та дрова були вдосталь. Який сподобався більше? Обидва!
Похідні будні
Отже, похід «Романтік Коллекшн» розпочався. Наша група доїхала маршруткою до села Поляно, ми ще раз перевірили запаси води, та рушили в дорогу. Десь далеко, за лісом, виднілися обриси скель, куди ми, словами інструктора, мали до вечора дійти. Першого дня, чесно кажучи, йти було досить нудно. Одноманітний листяний ліс, товстий шар сухого листя, по якій ноги то ковзають, то провалюються, подекуди хмиз і відсутність стежок. Загалом, задоволення на любителя, який описав би це так: «Безкрайній віковий ліс, що дихає прохолодою; промені сонця, що пронизують густу зелений покров; м'який килим листя, ноги в якому буквально потопають, і щебетання птахів усюди». Так, все це було, але у кожного свої улюблені місця, своя мета походу… перший день моєю метою було скоріше дійти до джерела і влаштуватися на нічліг.
Намети ми ставили вже в сутінках, і поки що я поралася з встановленням свого «житла», інші учасники встигли розпалити багаття, принести води та зайнятися приготуванням вечері. Це був знатний український борщ, не з якоюсь магазинною заправкою, а зі свіжою буряком та засмажкою зі справжніх овочів! У похідних умовах таке повсякденне блюдо здається дивом! (А може, кухарі були такі?) Після вечері я раніше лягла спати, передчуваючи труднощі наступного дня.
На другий день я встала раніше за всіх і пішла шукати струмок (ввечері у темряві спускатися туди з інструктором не хотілося). Кримські струмки та джерела дивовижні. Поруч із ними відчуваєш радість та спокій. Мене вражає те, що цю воду МОЖНА ПИТИ! Смачну, прозору, ще не отруєну, як у більшості річок та озер України!.. Потім мені вперше в житті вдалося зі вчорашнього вугілля розвести багаття. Життя набувало нових фарби!
З лісу ми вийшли на Барську галявину, трохи нижче за яку була довгоочікувана оглядова майданчик. Ось вони, гори, у всій красі! Це не ми підкоряємо їхні вершини, це вони підкоряють наші серця назавжди!
Залишивши рюкзаки на галявині, ми сходили в печеру Данильча-Коба, де найсмачніша прохолодна вода капає прямо зі стелі, а над входом до печери росте розлапистий тис.
До обіду наша група дійшла водоспаду Срібні Струмені. Дуже гарне місце, але навколо юрби туристів! Ввічливий і дружелюбний татарин за столиком продавав за менш дружню ціну – 5 грн. за стаканчик - чай із самовару. Ми «підтримали місцеве мале підприємництво» та пішли далі.
Ночували в казковому місці: зліва та праворуч від наметів - струмки (або маленькі річки?), навколо і в руслі яких – замшеле каміння смарагдового кольору. Охочі ввечері встигли сходити скупатися, але я вирішила влаштувати собі відпочинок.
Третій день був для мене найважчим, і з невідомих причин. Час від часу я відставали від групи, а деякі мої товариші мали чекати мене або повернись за мною. Але я не згоден з опис на сайті, що дорога на плато Ай-Петрі нудний і одноманітний. Пейзаж просто вражає: яскрава зелень пагорбів, групи кримських сосен і беріз, розкидані по схилах. І попри втома, бажання лише продовжувати похід збільшився.
Східний базар на Ай-Петрі, який ми відвідали на четвертий день, звичайно ж, не зрівняється за красою з природними пам'ятками, але «цивілізований» відпочинок у кафе став приємною різноманітністю. Тим не менш, ніхто не побажав залишитися тут надовго, адже попереду – гірські стежки, мальовничі урвища, дурманливий запах чебрецю та диких півоній.
Котловина Беш-Текне запам'яталася затишними посиденьками біля багаття та піснями в сольному та хорове виконання.
Подальша дорога до моря дивувала квітами, хмарами, які раз у раз спускалися, огортаючи околиці легким прохолодним серпанком.
Якось, коли ми знову заночували у лісі, інструктор зранку запропонував сходити на гору Ільяс, звідки відкривається чудовий краєвид. Але наступного дня знову було хмарно, і в результаті на гору пішли лише троє "оптимістів". Сонечко все-таки зглянулося над нами, і ми змогли помилуватися «Храмом Сонця» та на морі.
Завершився наш похід неподалік мису Айя та Золотий пляж. У передостанній день подорожі було вирішено нікуди не йти та присвятити вільний час купання у морі. Ялівці, сосни, «стіна» гір трохи вище стоянки, до яких, здається, можна торкнутися рукою, а внизу - надзвичайно синє море з ніби іграшковими корабликами.
А ще запам'ятається широкий виступ-«балкончик» над урвищем, де так приємно пізно ввечері милуватися далекими зірками!
До Балаклави добиралися катером, тож до Севастополя потрапили досить рано. Місто-герой святкувало День Перемоги, і після прощання з групою я ще довго гуляла по вулицями та набережною, слухаючи військові пісні та урочисті марші. Увечері над морем був грандіозний салют, відблисками якого я милувалася у вікно поїзда, що відходить.