Цей звіт про тур: Східний експрес
Похід «Східний експрес» Крим, 1-6 травня 2013 року.
Насамперед хочеться висловити величезну подяку організаторам походу за розробку такого чудового сайту, як OutdoorUkraine. А також інструкторові Сергію Басалаєву та всім учасникам походу, без яких не вийшов би такий чудовий відпочинок! Здорово, що є люди, котрі працюють від душі. Дякую Вам!
Сергій залишив найприємніші враження. Їм були обрані дуже вдалі місця для ночівлі, далеко від людей. Робив часті привали, що дуже добре для непідготовлених туристів. Дуже приємний у спілкуванні, яке кулінарним здібностям можна позаздрити. Шашлик і плов із баранини, приготовлені Сергієм, пам'ятатиму ще довго.
«Східний експрес» - чудовий маршрут, насичений та різноманітний. Постійна зміна пейзажів не дає скучити.
Похід тривав 6 днів. Час на знайомство з учасниками подорожі обмежений. Щоб комфортно люди себе почували всі ці дні потрібно на якийсь час стати єдиним організмом. Похід не передбачає прояву лідерських якостей від усіх учасників, є інструктор, якому потрібно себе довірити на цей період.
Маршрут за складністю був середнім. Кілька разів зустрічалися складні місця, якими без допомоги інструктора і групи було б складно пройти, але з усіма труднощами впоралася і цьому дуже рада. Адже не кожен день доводиться переходити річку, стрибаючи з купини на купину і повзти вздовж схилу з рюкзаком. За 6 днів походу моє тіло зміцніло набагато швидше, ніж при регулярних заняттях фітнесом. Травень, чудова пора року для походу, не дуже спекотно вдень і не холодно вночі. Нам пощастило, під час походу ніколи не було дощу.
Дуже запам'яталося Плато Долгоруківська Яйла – це безкраї простори, шелест трави, приємний вітерець та відчуття свободи та щастя.
По дорозі до Верхнього Кок-Асану, ми йшли весь день через ліс і раділи прозорому, чистому повітрі, яким неможливо було надихатися; прохолодним гірським річкам, вздовж яких хотілося йти і йти; квіточкам, деревам; співу птахів; коней, що зустрічали нас на шляху.
Йшли уздовж гарного місця з каскадами Арпатських водоспадів. І, звичайно ж, наприкінці маршруту довгоочікуване море із запахом солі. Ще одним із дивовижних місць був заповідник Караул-Оба. Просто казкове місце із видом на море! Гори навколо дивували формою та кольором.
Похід - чудова можливість увечері посидіти біля вогнища, розглядаючи незвичайне зоряне небо, яким неможливо налюбуватися; викупатися у гірських річках (особливо запам'яталося купання у ваннах Молодості, де вода близько +8°С). Попити справжню, живу, смачну, повну сил та енергії воду. Нові знайомства та спілкування з цікавими людьми, що може бути краще?!
Похід - це як подорож в інший вимір, де немає шуму транспорту, загазованого повітря, вічної суєти, а є лише задоволення, радість, почуття щастя, цілісності та гармонії. Наповнюєшся здоров'ям та енергією. Душа та тіло відпочивають…
Приєднуйтесь!
Ольга Байбенкова